Jak wyczyścić ekspres do kawy?

źródło; sleviste.cz

Zapewne większość z was nawet nie pamięta, kiedy ostatnio myli ekspres do kawy. W końcu kawa ma rano być i nikt później nawet nie myśli o tym, żeby umyć ekspres, w którym robimy kawę.

Mycie ekspresu do kawy powinno być tak naturalną czynnością, jak umycie filiżanki, z ostatnich badań możemy się dowiedzieć, że ekspresy do kawy to siedliska wielu bakterii. Naukowcy z Hiszpanii dokonali odkrycia, z którego jasno wynika, że w fusach po kawie możemy odnaleźć 6 różnych gatunków drobnoustrojów, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Chociaż kofeina ma właściwości antybakteryjne to i tak zabija ona jedynie 50 proc zarazków, które znajdują się w ekspresach. Niestety wiele różnych mikroorganizmów nie ginie w kontakcie z gorącą wodą.

Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Bardzo ważne, aby o aparat troszczyć się codziennie. Jedną z rzeczy, o których zapominamy, jest niewylewanie wody z tacki. Ważne, aby nie tylko oczyścić pojemnik na fusy, ale także płukać tackę. W innym wypadku może się zdarzyć, że pozostałości kawy skwaśnieją i zaczną wydawać nieprzyjemny zapach.

źródło: kitchenaids.ru

Czyszcząc ekspres do kawy, nie możemy, także zapomnieć, o dozowniku kawy, wyczyścimy go za pomocą specjalnej szczoteczki. Nieczyszczony dozownik może się w końcu zapchać i nie nalewać kawy, jest to dość nieprzyjemna sprawa, dlatego lepiej czyścić dozownik.

Jeżeli mamy ekspres, w którym jest funkcja płukania systemu mleka, to jesteśmy już o krok do tego, aby system ten był czysty. Jednak samo przepłukanie nie wystarczy i szczególnie latem bądź w miejscach, gdzie jest ciepło ważne, aby dokładnie wyczyścić ten system.

Odłączmy rurkę, która przyłączona jest do dyszy spieniające mleko, zapewne wystarczy, aby ją po prostu pociągnąć do siebie. Następnie wyciągamy dyszę (wystarczy, że lekko pociągniemy). Za pomocą specjalnej szczotki oczyszczamy gniazdko dyszy. Następnie musimy rozłożyć dyszę spieniającą. Dysza ta składa się z 4 części. Każdą z części po wyciągnięciu dokładnie myjemy pod bieżącą wodą, dodatkowo możemy użyć specjalnej szczoteczki lub gąbeczki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*