Pożółkła lodówka jak ją wyczyścić?

źródło: ThriftyFun.com

Nasze stare lodówki, choć działają jeszcze bez zarzutu, to bardzo często nie wyglądają one kusząco. Biała lodówka po czasie zaczyna żółknąć, a my chcąc, aby wyglądała jak nowa, nie zawsze wiemy jak to robić. Ten poradnik podpowie wam jak poradzić sobie z pożółkłą lodówką.

Malowanie lodówki

Możemy to zrobić jednym prostym sposobem, czyli pomalować lodówkę. Tak jak w przypadku innych sprzętów i teraz musimy go odpowiednio przygotować. Powinniśmy rozmontować wszystko, co możliwe. To, czego nie możemy zdjąć, powinniśmy zabezpieczyć za pomocą taśmy malarskiej. Następnie papierem ściernym przeszlifujemy naszą lodówkę i odtłuszczamy. Następnie malujemy ją farbą, jaka nam odpowiada, jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy zabezpieczyć ją lakierem. Warto zastanowić się nad wyborem jakiegoś koloru, który będzie oryginalny i jednocześnie będzie pasował do wnętrza naszej kuchni.

źródło; uk.pinterest.com

Inne sposoby na pozbycie się żółtego koloru z lodówki

  • Prostszym sposobem jest zakup maty magnetycznej, nie namęczymy się, a efekt może wyglądać całkiem dobrze.
  • Możemy spróbować doczyścić ją za pomocą szmatki i mleczka czyszczącego.
  • Osoby bardziej zręczne mogą skorzystać z foli samoprzylepnej, znajdziemy ją prawie w każdym markecie budowlanym.
  • Jeżeli po prostu znudził się nam kolor, naszej lodówki możemy rozważyć zakup naklejek, które zmienią jej wygląd. Warto jednak poszukać takich, których przeznaczeniem jest właśnie lodówka.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*