Jak wyczyścić żelazko?

źródło: pixabay.com

Żelazko jest jednym ze sprzętów, który, choć nie brudzi się często, wymaga dokładnego czyszczenia. Warto poznać kilka trików, które ułatwią nam czyszczenia żelazka.

źródło: pixabay.com

W tym wypadku nie warto sięgać po gotowe detergenty do czyszczenia żelazka, często możemy wykorzystać rzeczy, które się znajdują w naszym domu. Brud, który gromadzi się w na powierzchni i wewnątrz żelazka nie tylko powoduje pobrudzenie naszych ubrań, ale może także doprowadzić do jego uszkodzenia.

Sposób 1: Ocet na gorąco

Jednym z najpopularniejszych sposobów na usunięcie brudu z tafli żelazka jest umycie go szmatką nasączoną octem, ważne jednak aby było one ciepłe, jednak nie na tyle byśmy mogli się oparzyć. Przed czyszczeniem urządzenia wyciągamy wtyczkę z gniazda. Jeżeli brud schodzi opornie, do octu możemy dodać sody oczyszczonej.

Sposób 2: Gazeta z solą

Sól jako naturalny produkt do czyszczenia żelazka jest bardzo często wybierana, aby wyczyścić żelazko, na kawałek gazety musimy rozrzucić sól i prasować ją żelazkiem aż do momentu, kiedy osad zniknie.

źródło: pixabay.com

Sposób 3: Patyczki do uszu

Wystarczy, że namoczymy patyczki do uszu w occie i uda się nam wyczyścić upusty pary. Często bowiem tworzą się w tych miejsca osady, które spowodowane są używaniem twardej wody.

Chociaż regularne czyszczenie żelazka nie jest tak ważne, jak np. pralki, warto je jednak wykonywać raz na jakiś czas, nawet jeżeli nie jest bardzo zabrudzone, dzięki temu jego doczyszczenie będzie łatwiejsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*