Co jest przyczyną wylewania wody przez pralkę?

pralka wylewa wodę
źródło: pixabay.com

Jak wiadomo, każdy sprzęt ma jakąś swoja żywotność, czy to, że nasza pralka wylewa to właśnie koniec jej żywotu? Oczywiście, że nie. Wylewanie wody przez pralkę zdarza się bardzo często i niekoniecznie od razu musimy dzwonić po fachowca, żeby ją naprawić.

laundry-saloon-567951_960_720
źródło: pixabay.com

Dlaczego z pralki cieknie woda?

Najczęstszą i najłatwiejszą zarazem przyczyną wylewania wody przez pralkę jest dosypanie za dużo proszku bądź pomylenie płynu do prania z płynem do płukania. W obu przypadkach dochodzi do wytworzenia się piany w dozowniku i pralka wylewa, czasami z dozownika czasami przez bęben, kiedy dodatkowo uszczelki są nieszczelne, jak więc sobie z tym poradzić? Najlepiej będzie włączyć puste pranie, by pralka się oczyściła, zapewne jeszcze raz wtedy wyleje i następnym razem nie przesadzać lub nie mylić detergentów. Wróćmy do wspomnianych już uszczelek, niejednokrotnie zdarza się, że uszczelki po prostu pękają, niekoniecznie przez nas, ich okres przydatności mógł się już skończyć, należy wtedy wymienić uszczelki, można zrobić to samemu, jeżeli czujemy się na siłach bądź zadzwonić po fachowca. Kolejną często zdarzająca się usterką jest zapchanie filtra, kiedy w filtrze znajdą się skarpetki, bądź inne przedmioty, które go zapchają, woda nie ma jak przepływać i tym samym wylewa się na naszą podłogę, aby uniknąć zapychania filtra, sprawdzaj dokładnie kieszenie, a bieliznę, pierz w specjalnie do tego stworzonych, woreczkach. Kiedy dojdzie do zapchania filtra, jedyne co musisz zrobić to otworzyć, go i wyjąć to, czym został zapchany, później dokładnie zakręcić, aby woda nie przeciekała i gotowe.

woda wylewa
źródło: pixabay.com

Trzy wymienione wyżej usterki są tymi najczęściej spotykanymi i tymi, do których zazwyczaj nie musimy wzywać fachowca.

Jednak nie zawsze wylewanie wody przez pralkę spowodowane jest np. za dużą ilości detergentu, kiedy sprawdzimy wszystkie 3 proponowane przyczyny, i wszystko jest w porządku, a pralka nadal wylewa, musimy wezwać serwis, fachowiec po obejrzeniu pralki stwierdzi co z pralką się stało i czy warto ją naprawiać. Jednak nie wzywajmy go od razu, dopiero po sprawdzeniu wszystkich wymienionych wyżej powodów, przez które pralka może wylewać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*